Drukuj

    Schola Gloria przy parafii Św. Marii Magdaleny w Czarnkowie powstała w 2007r. Do marca 2020r. składała się z dwóch grup - dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzieży. Obecnie scholę tworzą osoby dorosłe i młodzież.

    Głównym celem scholi jest wychwalanie Boga w Trójcy Jedynego, za wielkie dzieła, których dokonywał i nadal dokonuje w naszym życiu, składanie dziękczynienia za Ofiarę Jego Syna Jezusa Chrystusa, a także dawanie świadectwa naszej wiary.  Czynimy to śpiewem, grą na instrumentach oraz gestami.

    Działalność scholi to przede wszystkim posługa muzyczna w niedzielę podczas  Mszy Św. o godz. 11.00 oraz w każdy pierwszy piątek miesiąca.  Rozpoczynamy ok. 15 minut przed rozpoczęciem Eucharystii od wprowadzenia i próby śpiewu z całą wspólnotą Kościoła. Ułatwieniem są teksty wszystkich pieśni, wcześniej przygotowane w postaci prezentacji, a następnie wyświetlane na ekranie. Pieśni zawsze są przygotowywane w nawiązaniu do czytań mszalnych. Poza niedzielną Mszą Św. schola  posługuje podczas Nabożeństw Różańcowych dla dzieci w październiku, podczas Rorat w okresie Adwentu, a także podczas Nabożeństw Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu. Każdego roku odpowiadamy także za muzyczną stronę przygotowania dzieci do I Komunii Świętej oraz oczywiście animujemy Mszę Świętą pierwszokomunijną, a także w miarę możliwości posługujemy podczas „Białego Tygodnia”. Każdego roku schola prowadzi również czuwanie przy Grobie Pańskim oraz śpiew kolęd przy żłóbku w okresie bożonarodzeniowym. W połączeniu z innymi formacjami parafialnymi przygotowujemy także oprawę muzyczną Wigilii Paschalnej, Wigilii Zesłania Ducha Świętego czy Bierzmowania.

Doświadczenie zdobyte podczas wielu lat posługi pozwala nam również zaoferować oprawę muzyczną mszy św. ślubnych i okolicznościowych. Dysponujemy własnym profesjonalnym sprzętem muzycznym i nagłaśniającym. 

Kontakt z prowadzącym - Bogdan Magdziarz nr tel. 508200787

Zapraszamy na

 

 

Odsłony: 9223